לפני פחות משבועיים נפתחה לציבור דרך יוליאנה, המכונה כעת דרך ארבע האגודות  הדרך מחברת באופן ישיר בין רחוב צה"ל המוביל להכניסה המזרחית- צפונית  לחדרה, לבין שכונת בית אליעזר דרך אזור אחוזת דניה. 

מנכ"ל העירייה לשעבר  יצחק (איקי) צור, לא היה מרוצה, וכתב בתגובה על פתיחת דרך יוליאנה: "כשראיתי את החגיגות לפתיחת דרך יוליאנה, לא ידעתי אם לצחוק או לבכות. לצערי, ראש העיר עסוק בענייניו וכולנו משלמים את המחיר. במקום להשכיל ולנצל את הזמן שעמד לרשותם, לתת מענה לפקקים שייווצרו ברחוב צה"ל עקב פתיחת דרך יוליאנה. ראש העיר וצוותו פשוט הסיטו את כל הפקקים מיוליאנה לרחוב צה"ל.

זיגדון בפתיחת דרך יוליאנה ואיקי צור | צילומים: איתמר רותם ונמרוד גליקמן

"עוד בשנת 2013 אושר תקציב של 16 מיליון ש"ח לדרך יוליאנה, הכביש אמור היה להיסלל  ולהיות מוכן כבר לפני שלוש שנים אך משום מה עוכבה סלילת הכביש זמן רב", טוען צור והוסיף כי אם ייבחר הוא מתחייב לטפל ולשפר את דרכי הגישה לחדרה ולתת מענה הולם לבעיית הפקקים ולעומסי התנועה.

מעיריית חדרה נמסגר בתגובה: "כנראה שיח"צניו של מר צור, כבר לא יודעים מה לעשות כדי לקבל התייחסות או כותרת. צודק מר צור בטענתו כי הכביש היה אמור להיסלל מזמן, אך הוא כנראה שכח שהתוכניות שהוכנו בקדנציה שלו כמנכ"ל, שכחו כי שכונת בית אליעזר גדלה ומתפתחת והכביש תוכנן על ידם, כשהסיום שלו בתוך שכונת דניה.

חונכים את דרך יוליאנה | צילום: איתמר רותם

"לכן עיריית חדרה בקדנציה הנוכחית נאלצה לעשות תכנון מחודש, על מנת למנוע מתושבי שכונת דניה מצב בלתי נסבל. בנוסף התכנון הלקוי לא התייחס למצב הטופוגרפי בשטח עליו נסללה הדרך, ולכן היה צורך להגביה את הכביש על מנת שלא יוצף כל חורף מחודש.

"בסופו  של הליך רק לפני כשנה משרד התחבורה אישר את התוכניות החדשות והתוספת לדרך המונעת פגיעה בשכונת דניה והפרויקט תפס תאוצה והסתיים לפני כחודש, מאות תושבים נוסעים עליו מידי יום ונהנים מדרך ראויה ותקינה, שלא פוגעת ומסכנת מאות מתושבי שכונת דניה ושחררה פקקים אין סופיים במרכז העיר".