הפעיל החברתי ותושב חדרה עוגן יוחננוב, החליט להתמודד לחברות מועצת העיר בבחירות המקומיות שיתקיימו ב-30.10. מיד עם תום צום תשעה באב, החל מטה הבחירות של של עוגן יוחננוב, לפעול ולהערך לקראת הבחירות.

לאחר שערך בדיקות מקיפות, נפגש עם תושבים ומועמדים מכל הסיעות, החליט יוחננוב, על ריצה עצמאית, מהלך שהפתיע רבים לאחר שהוא חוזר מחוזר על ידי חלק מהסיעות.

עוגן יוחננוב | צילום: יח"צ

יוחננוב, בן 31, יזם עצמאי, אב חד הורי לשלושה ילדים, נולד וגדל בחדרה ומשמש כיו"ר מינהלת הליגה הלאומית בכדורסל. בבחירות הארציות האחרונות הוא ריכז את האזור עבור מפלגת "כולנו" בראשות משה כחלון  ונחשב מקורב מאוד לשרי כולנו.

יוחננוב החליט שלא להצטרף למפלגת כולנו העירונית בריצתה למועצת העיר יחד עם ניר בן חיים, לאחר שהאחרונים עשויים לתמוך בצביקה גנדלמן לראשות העיר. "זה דגל אדום מבחינתו", אמרו בסביבתו.

מטה התנועה של יוחננוב יפעל כרגע באמצעים דיגיטליים בלבד והוא נערך לגיוס המונים לטובת התמודדותו. המטה החל לערוך סקר מקיף בקרב תושבי העיר במטרה למפות את צרכי התושבים בשכונות השונות בעיר ולהפוך את זה למצע העיקרי של עוגן. מעבר לתכניות אותן הוא מגבש בנושא חינוך, תחבורה, רווחה ועוד.

יוחננוב אמר השבוע: "הצעד הזה היה צפוי ואני שמח שהוא קרה. אין היום מישהו שמגיע להתמודדות הזו, בלי אינטרס. כולם רוצים תפקיד או כסא. אני מצהיר שאני לא רוצה כלום. אני רוצה שעיריית חדרה תחזור לתושבים.

"זה הזוי שהתושבים כאן, שהם בעצם בעלי הבית, לא נלקחים בחשבון. כולם חושבים רק על עצמם ולא עליהם. אני מגיע להחזיר את חדרה לתושבים. שום אינטרס אחר לא מניע אותי.

"אני מתכוון להגיע לכל פינה ולהיפגש עם כל תושב כדי להיות מחובר ככל שניתן לצרכי התושבים ויחד נשמור על העירייה שלנוכרגע, אנחנו לא תומכים באף מועמד ואני לא פוסל על הסף להתמודד על ראשות העיר. אם לא יהיה מועמד ראוי שידאג לצרכי התושבים אעשה זאת. לא מתוך מטרה לשבת על כסא, אלא במטרה ליישם את מלוא המדיניות שלי בעיר".