יו"ר האופוזיציה בחדרה אוהד מרחב, הודיע הבוקר (24.7) על התמודדותו לתפקיד ראש עיריית חדרה. הוא השיק את רשימתו העצמאית - "רוב העיר". 

מרחב משמש זו הקדנציה השנייה בכחבר מועצה. בקדנצייה הקודמת ישב גם כן באופוזיציה עם חדוה יחזקאלי, ולאחר בחירתו של צביקה גנדלמן לראשות העיר - עבר לקואליציה יחד איתה. בהמשך התגלעו חילוקי דיעות בין יחזקאלי למרחב והוא חזר לאופוזיציה והפך ליו"ר שלה.

אוהד מרחב (צילום: יח"צ - אלעד גוטמן)

"הגיע הזמן לשינוי מהותי בהתנהלות העירונית בחדרה", אמר מרחב."רוב העיר רוצה שהנהגת העיר תשמש דוגמא חיובית לכל תושב, תושבת, ילד וילדה. רוב העיר רוצה להתגאות בעירייה ובנבחרי הציבור שלו – שיתנהלו בשקיפות, לטובת התושבים ובלי ג'ובים וקומבינות למקורבים". 

מרחב השיק את קמפיין הבחירות בסרטון פרובוקטיבי ובו הוא קורא למיעוט בעיר, לאלו המקורבים, "הקומבינטורים", "המעכרים" והמושכים בחוטים אשר השחיתו את המערכת הפוליטית בעיר והביאו את ראשי העיר האחרונים לחדרי החקירות – לא לבחור בו – ומכריז כי החגיגה שלהם "עומדת להיגמר".

במקביל, כ-500 שלטי תמיכה במרחב וברוב העיר חדרה נתלו על מרפסות ונפתח קמפיין חוצות מסיבי. "אנחנו מקבלים מסרים מאוד אוהדים מהציבור ומאות פניות מתושבים הרוצים להתנדב או לתרום לקמפיין הממומן בכולו מכספים אישיים ומגיוס המונים.

"בקרוב תחשף רשימת רוב העיר למועצה ובה יהיו שמות מפתיעים ובכירים בעיר ומכל המגזרים", הוסיף מרחב. "אנו הרוב השפוי והאחראי של חדרה – אנו נוביל דרך חדשה ורעננה בעיר. עשייה אמיתית ובעיקר – ניתן לתושבים תמורה בעד הארנונה שהם משלמים – זו החובה שלנו כמשרתי ציבור – ההנהגה הנוכחית, גנדלמן ושותפיו – שכחו זאת – לכן הדבר הפשוט הוא להחליפם".