"יחד למען אולגה", התנועה בראשות צ'יקו וקנין, הודיעה, כי תתמודד ברשימה עצמאית בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות. בימים אלה שוקד וקנין על הרכבת הרשימה, ועדיין לא נקבע אם יעמוד בראשה. אחותו, הפעילה החברתית טליה אנקונין, הודיעה, כי אין בכוונתה להיות חלק מהרשימה ומהעולם הפוליטי: "עם כל האהבה שלי לאחי והאמונה בצדקת הדרך, ובמאבקים שהובלנו ועוד נוביל, אני מעדיפה שלא לאבד את מקומי כפעילה חברתית", הסבירה.

היציאה לדרך עצמאית שלא במסגרת מפלגה כלשהי, הגיעה על פי אנקונין, מחוסר ברירה: "הבעיה היתה שלא מצאנו מפלגה שתומכת בצרכים שלנו, כקבוצה שדואגת לשכונת אולגה. לכן עלתה האופציה שצ'יקו ייצא למירוץ ברשימה עצמאית של 'יחד למען אולגה', וידאג בעצמו לטובת השכונה".

צ'יקו וקנין, מארגן ההפגנה (צילום: איתמר רותם)

אתם ערוכים למערכת הבחירות? לביקורות שיהיו נגדכם?

"בוודאי. אנחנו חיים עם זה כל כך הרבה זמן, שאנחנו כבר יכולים לפתוח קורסי הדרכה על איך להתמודד עם הטלת רפש. כל מה שרק אפשר לחשוב ולדמיין כבר עברנו, מאז שהתחלנו את פעילותנו החברתית".

התמיכה תגיע משכונת אולגה בלבד?

"אני רוצה להאמין שנקבל תמיכה מרחבי העיר ולא רק משכונת אולגה, מכיוון שאנחנו אולי מציפים בעיות שקשורות באולגה, אבל נוגעות לכולם, למעט אולי נושא החופים. רואים את זה גם בתגובות שאנחנו מקבלים מתושבי השכונות בית אליעזר, לב העיר ואפילו מחוץ לעיר. אנחנו מקבלים פניות מפעילים ומתושבים בארץ, מנתיבות, מטבריה ומאופקים. לפני שלושה חודשים יצאנו בשישה כלי רכב לסייע לתושבים מנס ציונה, שפנו אלינו באיזה מאבק נדל"ני, ככה שנכון שאנחנו ממוקדים באולגה, אבל נושאים רבים שטיפלנו בהם רלוונטיים לכל העיר, כמו למשל: אי-מוכנות המקלטים, גשר אולגה הפקוק והצר שהוא בעיה תעבורתית קשה לכלל תושבי העיר, ועוד".

להערכתך, אחיך ייכנס למועצה?

"אני לא יכולה להעריך מה יקרה וכמה מנדטים נקבל. אני כן מאמינה, שכרגע כל אחד מנסה את כוחו ואת מזלו, וככל שנתקרב לשעת השין, כולם יבחנו מי הכי חזק ויחברו אליו. המטרה של כולם משותפת: כולם רוצים שינוי, כולם רוצים לשנות את השיטה. לא משנה מי יעמוד בראש, הרי ראינו את זה. אין נוסחאות מסובכות, צריך רק את השיטה לשנות".

אנקונין מספרת שהבהירה לאחיה, כי אם כחבר מועצה ינקוט צעדים שאינם תואמים את השקפת עולמה, לא תהסס לצאת נגדו.

בהתייחסו לריצה העצמאית של "יחד למען אולגה" למועצת העיר, מסר וקנין: "הבטחנו רוח חדשה באולגה, וקיימנו. 'יחד למען אולגה' תהיה מפלגה עצמאית, שתייצג את כל צורכי השכונות בחדרה".