מנכ"ל עיריית חדרה לשעבר, איקי צור, יתמודד לראשות עיריית חדרה בבחירות המוניציפליות הקרובות

צור, שהיה מנכ"ל העירייה בקדנציה של ראש העירייה חיים אביטן, התלבט לא מעט עד שקיבל את ההחלטה: "פנו אליי רבים בבקשה שאתמודד. תושבים רבים אמרו לי, שדווקא בתקופה כזאת, בעקבות המאורעות האחרונים, צריך פה מישהו חזק ויציב שיודע לעמוד בלחצים", הוא אומר השבוע. "לאט לאט התגבשתי עם הרעיון. החלטתי שיש צורך לממש את הפניות הרבות שנעשו אליי באחרונה, ובכלל".

איקי צור | צילום: אלעד גרשגורן

מי שתהיה מספר 2 של צור ברשימת הבחירות היא קרנית קעטבי, פעילה חברתית ותושבת מעורבת תושבת בית אליעזר.

צור הגיע לתפקידו כמנכ"ל העירייה בקדנציה של אביטן, לאחר שירות רב-שנים במשטרת ישראל, שממנה השתחרר בדרגת תת-ניצב. זאת היתה קדנציה סוערת ודרמטית, שבשיאה גם נרשם המעצר המתוקשר של אביטן ושל רבים ממוקרביו, זמן קצר לפני הבחירות.

צור כיכב בעל-כורחו כגיבור של פרשיית סחיטת מין. באחד הימים הזעיק צור את המשטרה, לאחר שחשד כי נערת פיתוי נשלחה אליו, מטעם מתנגדים פוליטיים. בראיונות שהעניק בזמנו סיפר, כי בחורה צעירה התחזתה לכתבת מקומית, וניסתה לגרור אותו ליחסי מין. חשדו התעורר מיד, והוא הזעיק את המשטרה.

מה שעברת בקדנציה הקודמת לא גרם לך לחשוב: למה אני צריך את זה שוב?

"נהפוך הוא. אני חושב שזאת שליחות ראויה. כל מה שקרה לנו בקדנציה הקודמת רק מחשל אותנו להצליח בתפקיד. זה גם מסר לכל מי שחשב ועשה דברים שלא היו צריכים להיעשות, שהפעם הוא יזוז הצדה ולא יתעסק אתנו עוד".