שילוט על שער העסק  | צילום יעקב רוקח

בוקר יום ראשון באזור התעשייה בחדרה לא נפתח באופן שיגרתי לעסקים רבים. בעלי עסק שהגיעו למקום עבודתם הופתעו לראות על הקירות, על השערים ועל הדלתות שלטי תמיכה גדולים במיוחד באיקי צור, מנכ"ל עיריית חדרה לשעבר, שהצהיר לאחרונה כי יתמודד לראשות העירייה.

בשלטים שבראשים יש את הלוגו של עיריית חדרה ומדינת ישראל נכתב "חייבים שינוי! איקי צור לראשות העירייה שלנו" שלמטה חתום " תומך נלהב, רובין הוד". בשיחה עם מיינט הכחיש צור כל קשר לשילוט.

רונית, מחנות "מזל טוב- כלים חד פעמיים" ברחוב מנא"י באזור התעשייה מספרת: " כשהגעתי ביום ראשון בבוקר, ראיתי שלט אחד שמודבק לי בחזית של החנות, שלט שני בהמשך החנות והשלט הנוסף ממול הכניסה.

"מדובר בשלטים ענקיים שלא יורדים בקלות, אני ממש נלחמתי כדי להוציא אותם, נעזרתי בשפכטל ועדיין נשארו סימנים, כל הידיים שלי התמלאו בדבק שבו הודבקו השלטים. אנחנו נמצאים במתחם עם מספר חנויות וליד כל חנות הודבק שלט, אבל לי במיוחד פירגנו והדביקו שלושה שלטים".

איקי צור |  צילום: אלעד גרשגורן

יעקב רוקח, בעל אולם תצוגה ברחוב המתכת זועם אף הוא: "השלטים נתלו על כל הבניין שלי, זה היה על הקירות, על הדלתות, על השערים, לפחות חמישה שלטים גדולים רק על הבניין שלי וכמובן שהיו שלטים נוספים על הבניינים הסמוכים.

"באתי להוריד את השילוט, אבל הוא לא יורד, זה משאיר סימנים על הקירות, בושה וחרפה. פניתי למוקד של העירייה ואמרו שאין להם קשר, ניסיתי למצוא את איקי צור, שלחתי לו הודעה במסנג'ר בפייסבוק, אך לא קיבלתי תשובה".

על פי מה שנודע ל"מיינט", הפיקוח העירוני שגם נחשף לדברים, הנפיק לצור דוח על השלטים. צור על פי הדיווח סירב לקבל אותו והוא הושאר לו בפתח ביתו.

פנינו לאיקי צור שאמר ל"מיינט חדרה": "אין לי כל קשר לזה, זה משגע אותי העניין הזה. זה נתלה בכלל לפני שישבנו ובחרנו את הסלוגן לרשימה ואת הצבע שיתלווה לה והתוכן בכלל לא קשור. רק במהלך שבוע הבא נצא עם השילוט שלנו. אני לא רואה הומור בשילוט שנתלה, זה לא מכובד לנו".

שילוט על שער העסק  | צילום יעקב רוקח

בתחום הפוליטי הוסיף צור שעד סוף השבוע כבר תתפרסם שם הרשימה החדשה שלו לציבור, יהיה לרשימה עמוד פייסבוק, עמוד יו-טיוב ועמוד אינטרנט.

צור, שהיה מנכ"ל העירייה בקדנציה של ראש העירייה חיים אביטן, התלבט לא מעט עד שקיבל את ההחלטה: "פנו אליי רבים בבקשה שאתמודד. תושבים רבים אמרו לי, שדווקא בתקופה כזאת, בעקבות המאורעות האחרונים, צריך פה מישהו חזק ויציב שיודע לעמוד בלחצים", הוא אומר השבוע. "לאט לאט התגבשתי עם הרעיון. החלטתי שיש צורך לממש את הפניות הרבות שנעשו אליי באחרונה, ובכלל".

צור הגיע לתפקידו כמנכ"ל העירייה בקדנציה של אביטן, לאחר שירות רב-שנים במשטרת ישראל, שממנה השתחרר בדרגת תת-ניצב. זאת היתה קדנציה סוערת ודרמטית, שבשיאה גם נרשם המעצר המתוקשר של אביטן ושל רבים ממוקרביו, זמן קצר לפני הבחירות.

צור כיכב בעל-כורחו כגיבור של פרשיית סחיטת מין. באחד הימים הזעיק צור את המשטרה, לאחר שחשד כי נערת פיתוי נשלחה אליו, מטעם מתנגדים פוליטיים. בראיונות שהעניק בזמנו סיפר, כי בחורה צעירה התחזתה לכתבת מקומית, וניסתה לגרור אותו ליחסי מין. חשדו התעורר מיד, והוא הזעיק את המשטרה.

מה שעברת בקדנציה הקודמת לא גרם לך לחשוב: למה אני צריך את זה שוב?

"נהפוך הוא. אני חושב שזאת שליחות ראויה. כל מה שקרה לנו בקדנציה הקודמת רק מחשל אותנו להצליח בתפקיד. זה גם מסר לכל מי שחשב ועשה דברים שלא היו צריכים להיעשות, שהפעם הוא יזוז הצדה ולא יתעסק אתנו עוד".