שי ברכה, צביקה גנדלמן ואמירה משה (צילומים: עיריית חדרה, מאיה אהרוני, זהר שחר)

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן הודיע השבוע באמצעות חבר המועצה שי ברכה, מספר 2 ברשימתו, כי יתמודד לקדנציה נוספת לראשות העיר. 

בניגוד לבחירות הקודמות, אז היה תחת "יש עתיד", ירוץ גנדלמן הפעם ברשימה עצמאית. כזכור, בעקבות פרשת "אי הסדרים" בעיריית חדרה, המייחסות שחיתות בעירייה ולגנדלמן חשדות של שוחד בחירות ועבירות נוספות, החליטה "יש עתיד" להשעותו מהמפלגה.

גנדלמן, כך נראה, לא ממתין להתפתחויות בגזרת יאיר לפיד והחליט לרוץ כאמור ברשימה עצמאית שתיקרא "חדרה בתנופה". ברכה יהיה מספר 2 ברשימה (יחליף את שירלי עודד שהייתה 2 ברשימה בקדנציה הקודמת, פרשה לאופוזיציה ותתמודד לראשות העיר בבחירות הקרובות). מספר 3 ברשימת גנדלמן לבחירות צפויה להיות אמירה משה. 

גנדלמן חזר השבוע לנהל את העיר תחת מגבלות לאחר שביום חמישי התיר לו בית המשפט לעשות כן. 

גנדלמן פנה לבית המשפט באמצעות עורך דינו ליאור אפשטיין בבקשה להקל על תנאי ההרחקה וזאת בשביל לא לפגוע בניהול התקין והשוטף של העיר. השופט גיא אבנון קבע כי עוזר המנכ"ל עו"ד דוד בן דין וסגנית היועצת המשפטית, עורכת הדין עדנה גלבר יהיו אנשי הקשר עם גנדלמן, יוכלו להיפגש איתו ובכך למעשה יחזור ראש העיר לנהל את העיר.

בעיריית חדרה הביעו השבוע שביעות רצון מההחלטת בית המשפט וגורם בה אמר: "הדברים מדברים בעד עצמם. ראש העיר יחזור לקבל החלטות לנווט ולהצעיד את העיר קדימה. כפי שאמרנו בתחילת הדרך אנו אומרים גם כעת, אנו מאמינים בחפותו של ראש העירייה ויש לאפשר למשטרה לעשות את עבודתה".

יש לציין כי גנדלמן מנוע מלעסוק בכוח אדם ובתכנון ובנייה, דברים המנוהלים ביום יום על ידי מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון וסגן ראש העירייה, רומן גישר.

כאמור, ביום שני השבוע הודיע גנדלמן לחברי הנהלת העיר, באמצעות ברכה, כי יתמודד לקדנציה נוספת בראש רשימה עצמאית.