אוהד מרחב (צילום: עצמי)

יו"ר ועדת הבחירות של הליכוד, השופט בדימוס מנחם נאמן, קיבל אתמול בלילה (28.5) את עתירתם של כלימו חלפון, גדי אריאלי ורונן קוחול כנגד אוהד מרחב והחליט כי הוא לא יוכל להתמודד בבחירות לקבילת נבחרת הליכוד למועצת העיר. ואולם, מרחב החליט לעתור נגד ההחלטה ובשעות הצהריים החליט בית הדין של הליכוד להוציא צו ביניים - ודחה את הפריימריז שהיו אמורים להיערך הערב (29.5) ב-18:00 בחדרה.

בסביבתו של מרחב טענו הבוקר כי העתירה הוגשה בחטף, באישון לילה וההחלטה התקבלה במהירות הבזק, דבר הגובל בחוסר הוגנות ותום לב. "מרחב קיבל את אישור מזכירות הליכוד להתמודד, מנכ"ל הליכוד ואף ראש הממשלה נתניהו - כולם חתמו על הבקשה של מרחב. פתאום הוא לא יכול להתמודד?", תמהו. 

שלושת העותרים ביקשו לפסול את מועמדותו של עו"ד מרחב  בהתמודדות למועצת העיר מטעם הליכוד, זאת מכיוון שמרחב משתייך לסיעת הירוקים בעיר.

מרחב ביקש כי העתירה תידחה, כיוון שהוגשה יום לפני הבחירות, מה שמצביע על חוסר תום לב.

"אני, כיו"ר ועדת הבחירות, אינני בגץ וטענות של חוסר תום לב אינן יכולות להיות מובאות בשיקוליי", כתב נאמן. "בכל הנימוקים האחרים שהביא מר מרחב אין הכחשה לטענה עליה נסמכת העתירה והיא, שהוא משמש בפועל כיום במועצת העיר במסגרת סיעה אחרת....אני מקבל את העתירה".

אוהד מרחב והדוחות (צילום מסך)

מרחב הגיש היום עתירה נגד ההחלטה בבית הדין של הליכוד. נשיא בית הדין עו"ד מיכאל קליינר, החליט לקבל להוציא צו ביניים לבחירות ולא לאפשר את קיומן עד לדיון בעתירה, תוך שהוא מנמק זאת בחוסר שיוויוניות כלפי מרחב, אם הבחירות היו נערכות היום. 

ובתוך כך, מי שכן יכולה להתמודד בבחירות אלו היא קרנית קעטבי, כך נודע ל"מיינט חדרה", אשר לה אושרה ההתמודדות למרות שאין לה את פרק הזמן הנדרש בחוקי המפלגה בכדי להעמידה לבחירה. למעשה, קעטבי קיבלה קיצור פז"מ.