גדי אריאלי (צילום: נמרוד גליקמן)

האם גדי אריאלי יהיה מועמד הליכוד לראשות עיריית חדרה בבחירות הקרובות? בדיון שהתקיים בראשית השבוע, בבית הדין העליון של המפלגה, נדונה עתירתו של יו"ר האופוזיציה, חבר המועצה אוהד מרחב, וכן ערעורה של הפעילה החברתית אורלי יחזקאל - שהתנגדו למועמדותו של אריאלי, בלי בחירות מקדימות (פריימריז).

בהחלטת בית הדין נקבע: "שני העותרים מבקשים שיתקיימו בחירות מקדימות לקביעת מועמד הליכוד לראשות עיריית חדרה, בטענה, כי ועדת ההיגוי המוניציפלית החליטה, כי גדי אריאלי הוא המועמד לכך, בלי לערוך בחירות מקדימות לתפקיד.

"שמענו את הודעתו של היועץ המשפטי אבי הלוי, כי ועדת ההיגוי טרם קיבלה כל החלטה על מועמדותו של אריאלי. על רקע כל זאת, נראה, כי העתירות מוקדמות, וכי יש להמתין להחלטת ועדת ההיגוי".

אוהד מרחב (צילום: עצמי)

עקב קרבתן של הבחירות המוניציפליות, תחם בית המשפט את פרק הזמן של ועדת ההיגוי לקבלת החלטה באשר למועמד מטעם הליכוד בעיר: "מפאת החשיבות לקבל החלטה בהקדם, אנו קובעים, כי על ועדת ההיגוי לקבל החלטה בעניין עד יום 20/6/18".

כזכור, סניף הליכוד בחדרה סער בחודשים האחרונים, בשל הכוונה להעמיד את מי ששימש כמנכ"ל הליכוד, גדי אריאלי, כמועמד המפלגה לראשות עיריית חדרה. חברים מהסניף אף הביעו את התנגדויותיהם בפני מוסדות המפלגה.

בתוך כך, מתנהלת בעיר מלחמת מסרונים בנושא הפנים-ליכודי. בשבוע שעבר נשלח לתושבים מסרון ובו נכתב: "אוהד מרחב מחוץ לליכוד. לא נשכח ולא נסלח איך בבחירות האחרונות נלחמת נגד הליכוד... די לטרמפיסטים. מרחב בחוץ, שום עתירה לא עזרה".

מרחב בתגובה: "אינני נותן לרעשי רקע, לפייק ניוז ולדברי הבל, שנשלחים במסרונים אנונימיים, להפריע לי לעשייה הציבורית או להיערכות לבחירות. החלטת בית הדין מדברת בעד עצמה, שחור על גבי לבן".

גדי אריאלי מסר: "על רקע ניסיוני כמנכ"ל הליכוד במשך עשר שנים, אני סומך את ידיי על החלטות מוסדות התנועה".