גנדלמן והלוגו של עמוד העירייה בפייסבוק (צילום מסך מהפייסבוק)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנחה את כל ראשי הרשויות בארץ להסיר מעמודי הפייסבוק הרשמיים של העיריות והמועצות המקומיות את שמותיהם ותמונותיהם, שפורסמו עד שנה לפני הבחירות המקומיות. כך פרסם הכתב רענן בן צור ב-ynet. מבדיקת "מיינט חדרה" עולה כי ההנחייה המחודשת מדבר רק על חצי שנה מהבחירות, משמע היא תכנס לתוקף בסוף חודש מאי. 

הבחירות יתקיימו ב-30 באוקטובר ולפיכך ההנחיה מתייחסת לפרסומים שהועלו מ-30 לאפריל ולא מאוקטובר האחרון כי שסברו תחילה. בנוסף, מדובר רק על ראשי רשויות שיתמודדו לקדנציה נוספת.

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, צפוי, על פי כל הסימנים, להתמודד לקדנציה נוספת בתפקיד. גנדלמן גבר בבחירות הקודמות ב-2013 על יריבו הפוליטי חיים אביטן, ראש העיר הקודם לאחר מאבק צמוד.

פוסט מתוך עמוד עיריית חדרה (צילום מסך)אז ההנחייה צפויה להיכנס לתוקף בסוף החודש, אבל מה קורה בזמן רגיל? כמה פעמים מופיע ראש הרשות בפוסטים בעמוד הרישמי של עיריית חדרה? הלכנו לבדוק את כמות הפוסטים הזו בחודשים דצמבר 2017, וכן בחודשים מרץ ואפריל 2018.

בחודש דצמבר 2017, שותפו 11 פוסטים עם תמונותיו של גנדלמן (לא בדקנו את מספר האיזכורים שלו בפוסטים באופן כללי בסך הכל באותו החודש).

פוסט מתוך עמוד עיריית חדרה (צילום מסך)

בחודש מרץ-אפריל, הופיע ראש העיר ב-21 פוסטים בכל התקופה. המספרים על פניו אינם חריגים, אך כעת נצטרך לראות כיצד יפעלו בעיריית חדרה בנוגע לאותם הפוסטים עם ראש העיר.

יש לציין כי באיגוד דוברי הרשויות המקומית זעמו על ההנחיה הראשונית, וקראו ליועמ"ש לבטל את החלטתו לאלתר. אמנון יוסף, יו"ר איגוד הדוברים שמכהן גם כדובר עיריית באר שבע, אמר: "האיגוד רואה זאת כהוראה דרקונית כלפי ראש הרשות המכהן, אשר חוטאת למטרה לשמה הותקנו הנחיות אלו מלכתחילה - שוויוניות בין המתמודדים.

 "יישום הוראה זו טומן בחובו השקעת משאבים רבים, הדורשים בין היתר לעבור על האזכורים והתמונות של ראש הרשות שעלו בדף הפייסבוק העירוני במהלך השנים אחרונות".

יש לציין כי על פי מה שידוע נכון לעכשיו, בעיריית חדרה לא קיבלו כל הנחיה להסיר תוכן המשלב את ראש העיר משום תאריך שקדם לסוף מאי 2018.