חבר המועצה יניב דרי. צילום: איתמר רותם

חבר מועצת העיר חדרה יניב דרי, עלה הערב (28.4) בשידור חי בעמודו האישי ברשת החברתית והודיע כי יתמודד לראשות עיריית חדרה. בכך הפך למתמודד הראשון שמצהיר בגלוי שירוץ כנגד ראש העירייה המכהן צביקה גנדלמן.

דרי, עמד במשרדו מוקף בתומכים שהינם פעילים חברתיים מוכרים בעיר כגון: אריאל סער והאחים גיל ורון שגן משכונת בית אליעזר, אלי מלכה משכונת נווה חיים, רונן הילף ועמיחי רבו משכונות ברנדייס וניסן, רמי אורפלי מגבעת אולגה, אטי אטיאס וליעוז שילמן משכונת הפארק.

במשך 7 דקות נאם והסביר חלק מחזונו. על תומכיו פתח ואמר: "קבוצת אנשים זו הדגישה את ההבדלים התהומיים בין העסקנות הפוליטית לבין עבודה משמעותית כלפי הציבור.

"היום אנו מביאים בשורה לעיר חדרה. לא עוד מנהיגות מתנשאת שסבורה כי המנהיג העליון יודע מה טוב עבורנו, לא שלטון על התושבים, אלא שלטון של התושבים.  אנו דוגלים מנהיגות אמיצה שאיננה פוחדת להיות לשופה לביקורת ודעות שונות, מנהיגות הגונה. זו העת לצעוד קדימה ולקחת אחריות. יש בי את המנהיגות ויש בי את היכולות, את הידע ואת החזון להוביל את העיר חדרה קדימה".

בבחירות הקודמות, רץ דרי למועצת העיר בסיעה א- פוליטית - "יחד למען חדרה", שקיבלה 2 מקומות שבה היו דרי וטל אליהו המשמש מ"מ מקום ראש העיר.  

הסיעה היתה חלק מהקואלציה ודרי היה ממלא-מקום יו"ר עמותת "פנאי העיר" (כשראש העיר הוא יו"ר העמותה). העמותה אחראית על תחומי התרבות והספורט בעיר, מעגנת בתוכה כמעט את כל המרכזיים התרבותיים של העיר.

ביולי 2017 בעקבות סכסוך מתוקשר עם ראש העירייה, צביקה גנדלמן, הודח דרי מתפקידו ועבר לאופוזיציה.

עו"ד יניב דרי, נולד בחדרה ב1980 , גדל בשכונת שלמה  שליד רחוב ביאליק. כבר בתיכון בחדרה היה פעיל חברתית בהנהגת התלמידים.

הוא למד משפטים באוניברסיטת חיפה, שם כיהן גם כיושב ראש מועצת הסטודנטים. בשנת 2008 חזר לחדרה ופתח משרד עורכי דין המתמחה בעיקר בתחום המקרקעין. נשוי לליטל, שגם היא חדרתית, ולהם כבר 3 ילדים.