שי ברכה ובועז ביטון (צילומים: מאיה אהרוני, אבי רביבו)

הודעה שרצה ברשתות החבריות ובה פרסום ישן על שכונה חרדית שצפויה לקום בחדרה עם כ-8000 דירות כאשר בקרוב כבר תחל הבנייה הראשונית של 1300 דירות, החליט שי ברכה, מס' 2 ברשימת ראש העירייה "יש עתיד", להגיב לשמועות ופרסם תגובה ישירה לידיעה.

מי שממש לא אהב את ההודעה של ברכה הוא בועז ביטון, יו"ר ש"ס בחדרה ומ"מ ראש העירייה. האחרון לא נשאר חייב ופרסם בעצמו תגובה חריפה לדבריו, מה שהתגלגל להתכתשות כתובה לעיני כל. 

כך כתב שי ברכה בנוגע לידיעה על הקמת שכונה חרדית בקרוב:

"שלום לכולם, מי שמכיר אותי, יודע היטב שדבריי מדויקים ומהימנים. אני מודיע לכם בצורה חד משמעית שלא תוקם שום שכונה חרדית בעיר, לא במזרח למתחם מיקס ולא בשום מקום אחר בעיר.

החרדים יכולים לפרסם מה שהם רוצים, מי שקובע אם יהיה פיתוח של שכונה חדשה בעיר הוא רק ראש העיר ולא אף אחד אחר. מי לדעתכם מאשר פיתוח של כביש, תשתיות מים וביוב, תשתיות חשמל, מדרכות, גנים וכד'??? החרדים, התושבים, העיתונים??? אף אחד מהם.

אז תפסיקו להאמין לכל פרסום שיקרי ואת התשובות תקבלו רק מגורמים מוסמכים בעירייה".

ההודעה של ברכה (צילום מסך מהרשת החברתית)

בתגובה כתב לו בועז ביטון:

"פוסט נאלח ורווי שנאה עצמית. אם היה נכתב באירופה, כבר העולם היה נזעק על אנטישמיות. גאה להיות חדרתי, אם אלו התגובות ואלו התשובות של רוב התושבים.

לעצם העניין אין שכונה חרדית, לא היתה שכונה חרדית ולא תהיה שכונה חרדית, כי אנחנו רוצים להמשיך לחיות זה לצד זה באהבה ואחווה ובעיקר בהבנה ובהתחשבות.

(אני רוב חיי, כמו גם היום, חי וגר לצד תושבים חילוניים, אני שמח ומאושר ובטוח שגם הם) אך אם נרצה שכונה חרדית, גם 1000 שי ברכה לא יעמדו בדרכנו". 

התגובה של ביטון (צילום מסך מהרשת החברתית)

שי ברכה לא נשאר חייב והגיב:

"או אלוהים, תעזור לנו. שלום בועז ושלום לכל מי שקופץ לפני שבדק את הפרסום בפוסט זה. הפוסט הוא צילום של התגובה שלי בתוך פוסט אחר ושיקרי על הקמת שכונה חרדית במזרח העיר ולא פוסט שלי. ו... בועז, לא צריך 1000 כמוני, אחד מספיק לשמור על כולנו וזה ראש העיר בלבד!!".

בועז ביטון מיד הגיב :

"אווו שי, את זה אנחנו יודעים. שהפוסט שיקרי, אנחנו יודעים. שלא אתה כתבת אותו, גם אנחנו יודעים. שכל הסיפור של השכונה החרדית הוא פיקציה אחת גדולה, אנחנו יודעים ואומרים כבר שנים. אבל למה למען ה' התגובה שלך המתלהמת נגד שכונה חרדית? מה אנחנו מצורעים? ואם נרצה שכונה חרדית, מישהו יכול לעצור אותנו?! ולגבי "השמירה של ראש העיר על כולנו" אני כבר לא בטוח! אם עליך הוא לא מצליח לשמור......".

ושי ברכה ענה לו חזרה: "בועז, אז יש לי סלוגן חדש בהמשך לדבריך, שי ברכה חופשי, חדרה חופשית!".

התנצחותם של שני הצדדים על דפי הפייסבוק זכו להרבה תגובות מתושבי חדרה שחלקן תומכות וחלקן מגנות את כל אחד מהניצים.