גדי אריאלי (משמאל) חיים אביטן ונאווה בוקר בכנס בחדרה (צילום: לירן טטרו)

סערה בסניף הליכוד בחדרה: ועדת ההיגוי של הליכוד אינה מתכוונת לקיים פריימריז לבחירת מועמד לבחירות המוניציפליות בעיר, אלא להצניח לתפקיד מועמד הליכוד לבחירות המוניציפליות את תושב העיר, גדי אריאלי, לשעבר מנכ"ל הליכוד. 

על פי מה שנודע, ועדת חריגים שהתכנסה החליטה על המועמד אריאלי, ששימש בשנים האחרונות כמנכ"ל הליכוד. הדבר לא התקבל בתמימות דעים בסניף חדרה וללא בחירות רישמיות, ואף כבר הוגש ערעור על ההחלטה לבית הדין של המפלגה. 

בשבוע שעבר, הופצה הודעה סלולארית שמודיעה על ההחלטה כעובדה מוגמרת. "גדי אריאלי ניצח את חיים אביטן", נכתב בהודעה. "גדי יתמודד לראשות העיר חדרה, נגמר עידן אביטן". 

"אין מפלגה שנותנת תקציב לאדם שאין לו כל סיכוי בבחירות, ושאינו מסכן את ראש העירייה המכהן", מבקר גורם במפלגה. "בליכוד יודעים היטב שאריאלי חסר סיכוי. הוא לא זוכה לתמיכה רחבה בעיר".

צדוק כהן, חבר מרכז ליכוד וחבר מועצת הסניף בעשורים האחרונים, הביע אף הוא את מורת רוחו מההתנהלות: "יש גורמים בכירים שפוגעים בליכוד, וככה זה נראה", הוא אומר. "בכוונתנו לערער על ההחלטה. פעילים רבים כבר שיגרו מכתבים עם חתימות רבות של תומכים, כדי לנסות לבטל את ההחלטה של ועדת ההיגוי".

גדי אריאלי (צילום: אסף פרידמן)

שלמה בוזגלו, שאף הוא מבקש להתמודד על ראשות הליכוד, מסר: "תנועת הליכוד היא מפלגה דמוקרטית, ואני מאמין שההחלטות מתקבלות על בסיס זה ועל פי חוקת הליכוד, ולא על פי רצון איש כזה או אחר".

אורלי יחזקאל, ששואפת להתמודד על ראשות הליכוד בעיר, שיגרה מכתב לבית הדין של הליכוד, המערער על החלטת הוועדה. במכתב כתבה, כי היא מבקשת להורות לוועדה לא לפרסם את החלטתה על מועמד הליכוד, גדי אריאלי, כמועמד יחיד של הליכוד לראשות העיר חדרה, ולקיים דיון נוסף: "לא ייתכן שייעשה כאן מחטף לאור היום, בטענה כאילו הוא המועמד היחיד. מה עוד, שידוע שאין לו כל סיכוי בעיר. הודעתי על כוונתי להתמודד. לא ייתכן שתנועה שדוגלת בדמוקרטיה תפעל בדרכים כאלה, כדי להצניח מועמד כזה או אחר. אני מבקשת לבטל את ההחלטה לאלתר, ולקיים דיון נוסף".

גם אוהד מרחב, המקורב לראש העירייה לשעבר, חיים אביטן, נחשב לאחד המתמודדים האפשריים. נודע גם, כי אביטן ניסה לסייע למרחב להציג את מועמדותו.

אביטן, השוהה בימים אלה בחו"ל, מסר: "שיהיה לאריאלי בהצלחה".

גדי אריאלי מסר בתגובה: "אכבד את החלטות ועדת ההיגוי המוניציפלית של הליכוד".

מסיעת הליכוד בחדרה לא התקבלה תגובה.

ובינתיים: קעטבי תנסה להיכנס למועצה

ובתוך כך, התושבת והפעילה החברתית קרנית קעטבי, החליטה כי תשים עצמה כמועמדת להתתמודד על חברות במועצה מטעם הליכוד. "החלטתי להתמודד לבחירות למועצה מטעם מפלגת הליכוד", אמרה קעטבי, "מפלגת הליכוד עבורי זה הבית, זו האידיאולוגיה שאני מאמינה בה.  הבחירה להיות בחזית העשייה, להשפיע ולשנות היא להיות חברת מועצה, וברור שרק דרך מפלגת הליכוד".

קרנית קעטבי בהרמת כוסית לפני כחודש (צילום: עצמי)

קעטבי הוסיפה ל"מיינט חדרה" כי תרצה להתמקד במגוון נושאים בוערים לדבריה, המונחים על סדר היום. "העסקים בעיר חדרה שנסגרים מיום ליום, עניין החינוך שחייב שיפור ניכר ושלא משקיעים בו כלל, מקומות בילוי ותעסוקה לנוער שלנו, דאגה לילדים בוגרים בעלי צרכים מיוחדים שיוצאים מהמסגרת שלהם בגיל 18 ואין להם לאן ללכת, החלום להקים להם מרכז ענק ועוד".