שירלי עודד (משמאל) וצביקה גנדלמן (מימין) בדיון (צילום: ארז רז)

שופט בית המשפט השלום בחדרה אהוד קפלן החליט לשלוח בנפרד את החלטתו בנוגע לקובלנה שהגישה שירלי עודד דורן כנגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי וחבר המועצה שי ברכה.

על פי הקובלנה, שהוגשה לבית המשפט השלום בחדרה בתחילת פברואר 2018, טוענת עודד כי השלושה "קשרו קשר ותוך תיאום ותכנון מוקדם, החלו להתנכל למאשימה, להפיץ לגביה דברי בלע המהווים לשון הרע....לאיים עליה כי יחשפו את 'סודה', הכל על מנת לבזותה, להשפילה, להעליבה ובעיקר למנוע ממנה לקיים את התחייבותה לקהל בוחריה, להבטיח מנהל תקין וטוהר מידות בעיריית חדרה". בעירייה התייחסו במועד הגשת הקובלנה לנושא ואמרו כי מדובר ב"רמיסה גסה של שלטון החוק". 

קראו גם: שירלי עודד הגישה קובלנה פלילית נגד צביקה גנדלמן, חדוה יחזקאלי ושי ברכה

אל הדיון, שנערך בתחילת השבוע (25.3), הגיעו שני הצדדים מלווים בעורכי דינם: עו"ד יעקב בורובסקי ועו"ד איילת שושני ג'נו מטעם עודד, עו"ד ליאור אפשטיין ועו"ד אילן כץ מטעם גנדלמן, יחזקאלי וברכה.

עורכי הדין של גנדלמן ויחזקאלי טענו לפרוטוקול כי הגשת קובלנה נגד עובד ציבור דורשת אישור של היועץ המשפטי לממשלה, מה שלא הוצג לדבריו – עד כה. "כתב הקובלנה לא מגלה עבירה בעניינו של הנאשם 1 (גנדלמן, ל"ט), לכל אורכו. הקובלנה עוסקת באמירות שנאמרו או לא נאמרו במסגרת מועצת העירייה, קל מאוד לשחזר את האמירות – כמעט כולן מוקלטות ומתועדות".

אוהד מרחב ושירלי עודד בבית המשפט בחדרה (צילום: ארז רז)

עוד טען עו"ד כי הטענות המייחסות לראש העיר "לשון הרע" – אינן מתקיימות. בנוסף, טען עו"ד אפשטיין כי "כתב הקובלנה אינו מגלה אפילו את העבירה..".

עו"ד בורוביץ', המייצג את עודד, טען כי "ישנה פנייה לפרקליט המחוז...פרקליטות מחוז חיפה לא תנהל את התביעה בקובלנה, קרי הנושא נשקל, נבדק על ידי נציג מוסמך של היועמ"ש...".

בנוסף ציין בורוביץ', כי ראש העיר, כמנהל הישיבה, אחראי על הנאמר בה במידה זו או אחרת. "אם נאמרים בישיבה תכנים פוגעניים, נניח מקריים, והוא לא מתערב גם אז יש עליו אחריות לתוכן הנאמר...".

חדוה יחזקאלי וצביקה גנדלמן בבית המשפט (צילום: ארז רז)

לדברי עורך הדין ראש העיר לא נקט מילה או חצי מילה לגינוי ואף איים "יש לך סוד גדול אני אחשוף אותו".

אני סבור כי כל הנטל וכל תנאי הסף מתקיימים ואנחנו משוכנעים כי במהלך הדיונים יעלה בידינו להרים את כל הנטל הנדרש ולא מסובך מאחר והוא שקוף וגלוי".

השופט קפלן כאמור, החליט כי ההחלטה תינתן בהיעדר ותשלח לצדדים. אז נדע האם ההליך ימשך או יסתיים בשלב זה וכיצד תנהג חברת המועצה שירלי עודד במהלך הבא.