שירלי עודד ורון שגן (צילומים: עצמי ואסף פרידמן)

"לא ברור מדוע העותרים מתעקשים פעם אחר פעם לטעון כי תיקון העתירה נבע מהמלצתי, טענה אשר איננה תואמת את המציאות וזאת כפי שכבר הובהר במועד הדיון מיום 9.1.2018 וכן בהחלטות המאוחרות מיום 21.1.2018 ומיום 15.2.2018".

כך פתח השופט אברהם אליקים מבית המשפט המחוזי בחיפה את החלטתו, בעניין העתירה של חברת המועצה שירלי עודד דורן כנגד עיריית חדרה וראש העירייה, ודפי הפייסבוק העירוניים והאישי של ראש העירייה.

את העתירה הגישה עודד ועוד שישה מתושבי העיר: אופיר ונדר, רון שגן, איציק סעדון, מיכאל פטיאצקי, ארז אלגון ואריאל סער בחודש אוגוסט 2017. זאת בעקבות כך שנחסמו מלהגיב בעמוד הפייסבוק הרשמי של עיריית חדרה ומעמודו האישי של ראש העירייה צביקה גנדלמן.

קראו גם: גוש חוסם: באופוזיציה רותמים את התושבים 'להפיל' את פייסבוק העירייה

עמוד הפייסבוק של עיריית חדרה (צילום מסך)

השופט אליקים המשיך וציין בהחלטתו משבוע שעבא כי "עוד חשוב לציין כי הבקשה לתיקון העתירה אינה ממוקדת, היא כוללת פרטים רבים שאינם רבלנטיים  ועודף הפרטים המיותרים מקשה על הבנת השאלות במחלוקת.

"מבקשתם הארוכה של העותרים, אשר לעיתים לא נראה כלל כבקשה אלא ככתב טענות נוסף ועצמאי, בו בחרו העותרים גם להגיב לטענות שהובאו בכתב התשובה, עולה כי התיקון המבוקש על ידם מתמצה כנראה בעיקרו בבקשה להוספת התייחסות בעתירה לעניין חוקיות תקנוני עמודי המשיבים בפייסבוק. אשר לשיטת העותרים סותרים את הנחיות מבקר המדינה".

השופט אליקיים פסק כאמור עוד 3,000 שקלים הוצאות לחברת המועצה עודד דורן וחבריה העותרים. זאת בנוסף ל-3500 שקלים שכבר פסק לפני כחודש וחצי בדיון הראשון.

הדיון בעתירה המתוקנת יתקיים בחודש יולי.