קרנית קעטבי (צילום: פרטי)

בסוף השבוע שעבר הכריזה הפעילה החברתית קרנית קעטבי כי תתמודד למועצת העיר חדרה בבחירות המוניציפליות הקרובות

קעטבי מזוהה מאוד עם ראש העירייה לשעבר חיים אביטן, ובשנים האחרונות מתחה ביקורת רבה על הנהגת העיר בראשות צביקה גנדלמן, בעיקר ברשתות החברתיות, והשתתפה בכמה הפגנות שהתקיימו נגד מדיניות גנדלמן בנושאים שונים.

"את ההחלטה קיבלתי רק לאחרונה, אחרי חודשים של התלבטויות", היא אומרת השבוע. "אני נלחמת על העיר שלי ותורמת לה רבות, ומכיוון שאני רואה שהעיר רק הולכת אחורה, גמלה בלבי ההחלטה שהגיע הזמן לדאוג לה מלמעלה. זה לא היה קל, זה לווה בלבטים רבים והתייעצויות עם בעלי וילדיי, והם הביעו תמיכה רבה ואפילו עודדו אותי לזה

"לקח לי זמן לקבל את הרעיון, כי עולם הפוליטיקה זה לא משהו שאני מתחברת אליו, ולא הייתי בטוחה שהעבודה המאומצת שווה את המחיר", היא אומרת. "עם זאת בשנים האחרונות ספגתי כל כך הרבה אש ועלבונות ופגיעה בי, בילדיי ובמשפחתי, שהיום אני מרגישה מחושלת וכבר לא רואה מה עוד יכול לפגוע בי".

לדבריה, מאז ההכרזה זכתה לתגובות רבות ונלהבות: "מרגש מאוד לדעת שיש מי שמעריך את המלחמה שלי על העיר שלי עד כה", אמרה והוסיפה כי בין הנושאים שתרצה לקדם כחברת מועצה יהיו נושא החינוך, דאגה למקומות בילוי לילדים ולבני נוער בעיר ומציאת פתרונות לרחובות מרכז העיר והעסקים בהם.

בתגובה לשמועה ולפיה בכוונתה לחבור לפעילים חברתיים כמו צ'יקו וקנין מגבעת אולגה כדי להקים רשימה משותפת אמרה קעטבי: "מתנהלים כל מיני מגעים כאלה בין כל מיני אנשים, והדברים יתבהרו בקרוב".

וקנין מסר בתגובה: "כנראה זו הדרך וכנראה נלך על זה".