הפרופיל הפקטיבי של צביקה גנדלמן ראש עיריית חדרה

שנה לפני הבחירות המקומיות ונראה כי תופעת ההתחזויות עולה מדרגה: בשבוע שעבר נצפה באחת מהתגובות לפוסט של עיריית חדרה ברשת הפייסבוק – יוזר הקורא לעצמו "צביקה גנדלמן", לא פחות מראש עיריית חדרה.

מבדיקה זריזה עולה כי היוזר, הקורא לעצמו "צביקה ג'נדלמן" ושיבץ בתמונת הפרופיל שלו את תמונתו של ראש העיר, נפתח ב-16.11, ממש באותו היום בו הגיב.

התגובה הגיעה בפוסט בנושא ההצגה "גט" בו נכתב על ידי העירייה: "כניסה חינם להצגה 'גט', אך מותנית בהרשמה מראש, זאת במסגרת ארועי יום המאבק הבינלאומי באלימות נגד נשים שמארגנת עיריית חדרה". המתחזה ג'נדלמן כתב: "אני לא חלק מזה".

תגובה של היוזר הפיקטיבי (צילום מסך: פייסבוק)

באמצע חודש ספטמבר פרסמנו כאן במיינט חדרה אודות תופעת "המתחזים" ברשתות החברתיות בעיר, כולל יוזר שהתחזה לנרצחת הפיגוע באורלנדו. ההערכה היא כי בעיר פועלים כמה עשרות יוזרים פיקטיביים שכאלה, שיצוצו יותר ויותר בשנה הקרובה – שנת הבחירות.

יוזרים אלה נהנים מהקושי לאתרם ובדרך כלל מפרסמים דיבה ולשון הרע כנגד מטרה בה הם מחליטים להתנגח. התופעה מוכרת בערים נוספות רבות פרט לחדרה.

גורמים בעירייה אמרו כי מדובר בתופעה חמורה ומכוערת: "במקום לנהל שיח תרבותי בצורה גלויה ודמוקרטית, מחליט מיעוט בעיר לשנות את כללי המשחק, להתחזות ולהכפיש, בזמן שהם לא בוחלים באמצעים. עכשיו הם רוצים להתחזות לראש העיר – לא פחות ולא יותר".