חיים אביטן (צילום: דוברות עיריית חדרה)

יו"ר האופוזיציה במועצת העיר חדרה – חיים אביטן, התפטר השבוע (20.11) מתפקידו בעקבות מעברו לשמש כיו"ר הרשות להתחדשות עירונית מטעם משרד השיכון.

בעקבות כך, שלח אביטן מכתב אל ראש העירייה צביקה גנדלמן בו הוא מבקש להעביר את תפקיד יו"ר האופוזיציה לחבר המועצה עו"ד אוהד מרחב. על מכתב חתומים אביטן, מרחב וכן חברת המועצה שירלי עודד.

מרחב אמר לאחר שליחת המכתב: "אני שמח וגאה לעמוד בראש האופוזיציה ובמקום שלאורך השנים היווה מקפצה לעמדת ראש העיר. אני רואה בתפקיד אחריות גדולה ומודה לחברי לאופוזיציה ולחיים אביטן היו"ר היוצא על האמון והתמיכה בהעברת התפקיד לידי."

"חשוב לציין את חברת המועצה שירלי עודד ואת מלחמתה חסרת הפשרות לאורך השנים מהאופוזיציה ובכוונתי לשתף איתה פעולה בהחייאת ועדת הביקורת במועצה וחשיפת התנהלות לא תקינה ועוולות ציבוריות בעירייה. מתוך תפקיד זה ובכלל, בכוונתי להוות אלטרנטיבה שלטונית ממשית לגנדלמן".

אוהד מרחב (צילום: אישי)

תפקיד יו"ר האופוזיציה עומד בין היתר גם בראש ועדת הביקורת העירונית ובידיו האפשרות לדרוש ביקורות יזומות בנושאים מסוימים ולכוון את מבקר העירייה לחקור התנהלות לא תקינה של העירייה והעומד בראשה.

גורמים בעיר ציינו כי יחסיהם הקרובים של אביטן ומרחב ועתה העברת תפקיד יו"ר האופוזיציה לידי מרחב מסמנים את הכתרתו של מרחב כיורשו של אביטן בליכוד בחדרה וכמועמד המפלגה לראשות העיר.