העיתונאי המתנדב והתושב המעורב בחדרה מיכאל מרטינז, הודיע השבוע כי בכוונתו להתמודד על חברות מועצת העיר חדרה בבחירות המוניציפליות ב-2018.

מרטינז הקים בשנת 2015 את ה"תנועה למען זכויות התושב". הוא ציין כי את ההחלטה קיבל לאחרונה לאחר שהגיע לתובנה כי יהיה קשה להביא לשינוי משמעותי מהפעילות השוטפת שהוא מבצע מבחוץ אם כפעיל חברתי ואם כעיתונאי מתנדב.

מיכאל מרטינז. מתכוון לרוץ בבחירות למועצה (צילום: פרטי)

"בתקופת התנדבותי כעיתונאי פעלתי בחריצות, בהתנדבות ובנאמנות למען הציבור בחדרה. עשיתי רבות למען האוכלוסייה החלשה ולמען התושבים.

אני מתחייב כי אעמיד לבחירת התושבים רשימה איכותית של משרתי ציבור נאמנים הרואים במועצת העיר מקום עשייה לקידום העיר ותושביה.

מטבע הדברים, בתקופת בחירות יקומו מועמדים רבים שיבטיחו לציבור בחדרה הרים וגבעות ולכן הציבור החדרתי היום חייב להיות ער יותר מכל פעם ולעשות את הבחירה החכמה והנכונה עבורו ועבור ילדיו.

החזון שלי שתהיה לנו עיר טובה יותר, עם חינוך איכותי, השקעה בהקמת גנים ובתי ספר בשכונות הוותיקות והחדשות, להעלות את רמת הביטחון, לעלות את רמת השמירה על הקופה הציבורית לטובת התושבים, לאלץ את בעלי התפקידים לפעול בשקיפות מלאה בקבלת ההחלטות ועוד".

מיכאל מרטינז. מתכוון לרוץ בבחירות למועצה (צילום: עצמי)

ביקורת על רקע שינוי השם

בעוד מרטינז הודיע על ריצתו, החלו בעיר לתקוף אותו על רקע הצגת המועמדות והתנהלותו בשנתיים האחרונות. מרטינז, שאף הקים אתר חדשות, תקף בו את עיריית חדרה במספר פעמים. על חלק מהפרסומים נתבע בבית המשפט בדיונים שמתנהלים בימים אלה.

בנוסף לכך, לפני מספר חודשים פורסם על מרטינז סיפור במסגרתו התגלה כי שינה את שמו וכי היה מעורב בעברו במקרים בהם נתבע.

על פי הפרסום, שינה מרטינז את שמו ממייקל טנוס מסיבות שונות ובעיתיות, לכאורה. נגד מרטינז אכן עומדות מספר תביעות אולם לדבריו אין קשר בין כך לבין שינוי שמו.

מרטינז מסר בתגובה בנושא זה: "שמי מיכאל מרטינז נוצרי-יווני אורתודוקסי לשעבר, אשתי עלתה מהארץ מדרום אמריקה. מתוך אמונה ואהבה למדינת ישראל ולעם היהודי עשינו גיור. את שמי שיניתי בהתאם לדרישות הגיור. ממייקל למיכאל".