פאנל המועמדים של חדרה בעין הים. צילום: איתמר רותם

תושבי שכונת עין הים בחדרה -אייל פבזנר ואלה לוי, ארגנו את פאנל הבחירות ראשון בעיר, בשכונת מגוריהם, עין הים. הפאנל אפשר לכל נציג של סיעה לדבר עד חמש דקות ובמידה ולסיעה יש גם מתמודד לראשות העיר, היה להם זמן כפול, גם למועמד לראשות העיר וגם לנציג נוסף מהסיעה. הפאנל התחיל בשש בערב בלב פארק השכונתי.

• קראו גם >> הנבחרות של העיר: הכירו את הרשימות שרצות לבחירות 2018 בחדרה

אל הפאנל הוזמנו כל נציגי הסיעות, אך אלו הנציגים שהגיעו:

1.בית יהודי -אליהו בוסקילה ודנה שטיבי

  1. חדרה בתנופה- שי ברכה
  2. צעירים- אמיר ימין
  3. מחוברים- יניב דרי, רון שגן, רונן הילף
  4. שקיפות - שירלי עודד, אלה רושקין
  5. העיר של כולנו- נתן לבייב
  6. חדרה ביתנו- גיל רזניקוב ואירית מלכה
  7. יחד למען אולגה - צ'יקו וקנין ורפי אוליאל
  8. לטובת חדרה- איקי צור וקרנית קעטבי

פאנל המועמדים של חדרה בעין הים. צילום: איתמר רותם

בלטו בהיעדרותם, המתמודדים לראשות העיר: אוהד מרחב ונציגים מרשימתו והמתמודד הטרי גד אריאלי ונציגים מהליכוד. שי ברכה נשא דברים בשם ראש העירייה גנדלמן, שבאותו ערב ערך חוג בית למוזמנים.

שי ברכה שדיבר כנציגו של ראש העירייה פנה אל הקהל בשאלה רטורית ואמר  "האם אתם מרגישים שחל שינוי בעיר חדרה בשכונה? "

יניב דרי דיבר על הרשימה החדשה שלו, רשימת מחוברים " רשימת מחוברים היא בעצם תלכיד של פעילים חברתיים שהיא תוצר של האטימות וחוסר הרצון להקשיב וחוסר השיתוף פעולה מצד העירייה שחלקכם מכירים בו".

איקי צור התקיף את הנהגת העיר וטען : " הנהגת העיר דוגלת במדיניות של טובת המקורב ולא טובת התושב אנחנו רואים זאת בכל מקום, העיר מתנהלת באופן לא תקין וקהילה חפצה חיים, א יכולה לחיות בהתנהלות מזוהמת כזו".

שירלי עודד המשיכה במגמת ההתקפה על הנהגת העיר הנוכחית ודיברה על נושא רגיש לתושבי שכונת הים : " העובדות הן פשוטות, נלחמתי פה במשך כמה שנים כנגד פתיחת המטמנות, וכל אלה שכאן (כשהיא מצביעה אל חברי המועצה שהגיעו לפאנל) הצביעו נגדנו.  היום גונבים מהקופה הציבורית וזה לא שקרים ולא סיסמאות, אלו עובדות. מיליונים הולכים למקורבים במקום סלילת כבישים וחינוך".

פאנל המועמדים של חדרה בעין הים. צילום: איתמר רותם

בנוסף למועמדים לראשות העיר, צ'יקו וקנין, נתן לבייב, אמיר ימין, אליהו בוסקילה, רון שגן, רפי אוליאל, גיל רזניקוב וקרנית קעטבי דיברו על רשימותיהם.

ביום חמישי, ב17.45 בגן קפלן בשכונת בית אליעזר יערך פאנל דומה שיזמה הפעילה החברתית צביה חן שרעבי שאליו גם הוזמנו כל הרשימות המתמודדות.