הכתבה פורסמה לראשונה ב ynet.

תמונה ויראלית של האסקי סיבירי מגולח מסמרת את שיערם של לא מעט גולשים ברשת בימים האחרונים. התמונה המשונה למדי של הכלב שידוע לרוב בפרוותו העשירה והסמיכה מציגה אותו מגולח בכל גופו מלבד ראשו, ורבים זעמו ברשת שמדובר בהתעללות ואולי אף בפגיעה חמורה בבריאותו של הכלב.

תמונת הכלב שמכעיסה את הגולשים. צילום: מתוך טוויטר

לפי מומחים ששוחחו עם "האפינגטון פוסט", נראה שהתמונה היא אמיתית ולא מרוטשת, אך לא ברור מי בדיוק אחראי לה ומתי ועל ידי מי היא צולמה. היא פורסמה לראשונה בטוויטר בשבוע שעבר לצד הכיתוב "אם אף פעם לא ראיתם האסקי בלי שום שיער על הגוף, אז הנה. תהנו". התמונה, באופן טבעי, גרפה עשרות אלפי ריטוויטים, שבמסגרתם מעלה התמונה התעקש כי הכלב לא שייך לו, ולא הוסיף פרטים נוספים.

התמונה בינתיים גלשה לה למחוזות נוספים ברשת והציפה דיון על אודות הסיבות לגילוחו של הכלב מלכתחילה. לפי מומחים, השכבה הכפולה של פרוות הכלב מהווה מעין "תרמוס". "הפרווה מסייעת לשמור על הכלב מפני החום וכוויות מהשמש, וכשקר היא שומרת מפני מזג האוויר הקר", הסביר הווטרינר ד"ר ג'ף וורבר לעיתון הבריטי. "עם זאת, אם הפרווה אינה בריאה או אם יש לכלב מחלת עור כלשהי אז אכן יש לגלח אותו למטרות רפואיות".